Mobil Oyun Yaparak Para Kazanın

Mobil Oyun Yaparak Para Kazanın

Mobil Oyun Yaparak Para Kazanın

Mobil oyun yaparak para kazanabileceğinizi biliyor musunuz ? Ücretsiz bir şekilde hiçbir kodlama bilgisi olmadan kendi mobil oyununuzu yapabileceğinizi ve hatta bu oyundan para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Eğer bilmiyorsanız gelin sizlere anlatalım .

Nasıl Oyun Yapabiliriz ?

Normalde bir mobil oyun yapmak için kodlama bilginizin olması veya bir yazılımcı bularak ücretli bir şekilde oyun yazdırmanız gerekiyor . Şimdi size nasıl kendi oyunumuzu yapabileceğimizi anlatalım .

Mobil uygulamamızı oluşturmak için QuickApp Ninja sitesine girerek kayıt olmamız gerekiyor , ardından karşımıza çıkan “Create New Game” butonuna tıklayarak yapmak istediğiniz oyunun şablonunu seçmeniz gerekiyor. Şablondan bir oyunu seçerek kendi oyununuzu yapmaya başlayabilirsiniz yapım aşamasını anlatmamıza gerek olduğunu düşünmüyorum zaten çok basit ve 5 dakikada kendi Andoid tabanlı mobil oyununuzu oluşturabilirsiniz.

Oyunu Markette Yayınlama

Oyunumuzu oluşturduktan sonra QuickApp panelinden oyununuzu apk olarak indirin . Oyunu Google Play Store’de yayınlamanız için sizin bir adet developer hesabına ihtiyacınız var , developer hesabı açmanız ücretlidir ve bu ücret 25 dolar’dır. Developer hesabına sahip olduktan sonra mobil oyununuzu sanal markette yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Oyunumuza Reklam Ekleyin

Oyunumuzdan para kazanmamızı sağlayacak reklam firması Admob‘dur. Admob sitesi Google şirketine bağlı ve tamamen güvenilir bir reklam firmasıdır. Admob’a kayıt olduktan sonra kullanıcı panelinden uygulama eklemeye başlayabilirsiniz. QuickApp panelinde uygulamanızı düzenleme kısmından “Monetization” sekmesine girin ve admob ayarlamalarınızı yapın. Kısa bir onay sürecinden sonra uygulamanızda reklam gösterimleri bağlayacak ve sizde para kazanmaya başlayacaksınız.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0