İnternet Sitesi Kurarak Para Kazanın

Google şirketinin sunduğu reklam şirket olan Adsense reklamları ile gelir elde edebileceğinizi biliyor musunuz ?

İnternet Sitesi Kurarak Para Kazanın

Adsense Nedir ?

Adsense , dünyanın en önde gelen arama motoru olan Google şirketine bağlı bir reklam firmasıdır. İnternet siteniz için , Youtube kanallarınız için Adsense onay aldıktan sonra reklamları yayınlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Siteden para çekebilmeniz için hesabınızda en az 200 TL birikmiş olması gerekmektedir . Hesabınızın pin alabilmesi için de en az 10 dolar bakiyenizin birikmesi gerekmektedir .

Nasıl Site Kurabiliriz ?

Bir site kurmanız için ilk olarak size bir adet alan adı gerekmektedir . Alan adınızı GoDaddy , TeknoClouds gibi güvenli ve uygun fiyatlı sitelerden alabilirsiniz . Alan adınızı satın aldıktan sonra size bir hosting gerekecektir , eğer hosting almak istemezseniz Blogger üzerinden alan adınızı blogger sitenize kolay bir şekilde bağlayabilir ve sitenizde içeriklerinizi yayınlamaya başlayabilirsiniz. Eğer hosting almak istiyorum diyorsanız WordPress platformu sizler için çok uygun olacaktır . Tek yapmanız gereken iş sunucunuza wordpress kurmak , daha sonrasında bir tema ekleyip sitenizi yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Adsense Onayı Nasıl Alabiliriz ?

Adsense reklamlarını sitenizde yayınlamak için sadece site açmanız yetersizdir . Adsense’ye başvurmadan önce sitenize en az 15 adet tamamen özgün içerikli makale , yazı yazmanız veya satın almanız gerekmektedir. Mümkünse paylaşacağınız makaleleri aynı gün değil de zaman ayarlı veya farklı günlerde paylaşmanızdır . Örneğin elinizde 20 adet makale var , bunların hepsini hergün 1-2 adet şeklinde girmeniz daha faydalı olacaktır.Daha sonrasında sitenizde bulunan yazılar tamamen Adsense politikalarına uygun olması gerekmektedir . Sitenizin teması hızlı ve mobil uyumlu olması ve sitenizde Gizlilik Politikası , İletişim , Hakkımda gibi sayfaların olması çok önemlidir. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra sitenizin incelenmesi için gönderebilirsiniz. Siteniz onay aldığı zaman e-posta adresinize bu şekilde bir posta gelecektir.

Bu mesajı aldıktan sonra sitenizde artık reklamlar yayınlayabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0